МЕРЕЖА
БЮРО ПЕРЕКЛАДІВ
"УКРАЇНА"

 
  • Українська
  • English
  • Русский

Апостиль Білорусь

Офіс нашої компанії в Республіці Білорусь надає послуги з проставлення штампу апостиль на різні документи.

Приклад проставленого штампу апостиль в Р. Білорусь (надалі по тексту - Апостиль Білорусь) на свідоцтві про народження білоруського зразка:

Документація, отримана людиною в одній державі, повинна пройти процедуру легалізації для подальшого використання в іншій державі. Без даної процедури, документ буде дійсним в країні видачі, але не матиме юридичної сили за кордоном. Немає необхідності легалізувати документи у випадку документообігу серед країн СНД. Досить лише перекласти документ на потрібну мову і засвідчити переклад у нотаріуса. Це пояснюється тим, що серед країн СНД діє договір про правову допомогу в цивільних справах. У всіх інших випадках, потрібна легалізація шляхом проставлення штампа апостиль або більш складна процедура, яка носить назву - консульська легалізація.

Апостиль Білорусь (Мінськ) проставляється тільки державними структурами, які отримали на проведення даної процедури дозвіл. Право ставити штамп апостиль, мають кілька міністерств:

  • Мін'юст Білорусі;

  • Міністерство Освіти Білорусі;

  • МЗС Білорусі.

Оформлений апостиль Білорусь для надання в державні або комерційні структури інших країн, не вимагає подальшого підтвердження від будь-яких інстанцій. Документація, з проставленим штампом, наділена юридичною силою у всіх державах, які перебувають у Гаазькій конвенції. За домовленістю між країнами, що підписали конвенцію, штамп має єдину форму і ставиться на чисту від тексту частину аркуша. Вимогою при легалізації документів, є проведення цієї процедури на території держави, в якій дані документи були видані.

Для громадян, апостиль Білорусь, оформляється протягом декількох днів. Точну кількість днів визначать фахівці нашої компанії, після оцінки оригіналу або копії документа, на який потрібно проставити штамп. Громадяни, які перебувають за межами Білорусі і яким необхідно проставити штамп апостиль, також можуть звернутися до нашої компанії, щоб замовити дану послугу. У такому випадку, крім терміну на оформлення штампу, необхідно враховувати термін на пересилання документа з апостилем в країну клієнта.

Оформити штамп апостиль можуть як резиденти так і нерезиденти, котрі зареєстровані в іншій державі. Таким особам, апостилювання необхідно при працевлаштуванні, або для вступу до навчального закладу. На штампі, в обов'язковому порядку буде вказано, прізвище та ініціали співробітника, який перевіряв справжність документа, його посада, назва міністерства, дата оформлення штампу, а також буде проставлена печатка міністерства, підпис і реєстраційний номер. Для всіх організацій і установ Білорусі, також є обов'язковою приймання документації завіреної штампом апостиль і не може бути відмовлено у використанні таких іноземних офіційних паперів.

Апостилізація поширюється для всієї офіційної документації, виданої на території держав, які брали участь у підписанні відповідної конвенції в Гаазі. До такої документації, згідно підписаної конвенції відносяться:

·  Рішення судових інстанцій;

·  Папери про освіту, різні сертифікати про присвоєння наукових ступенів;

·  Статутні та установчі матеріали, а також зміни і доповнення до них;

·  Різноманітні довідки про відсутність судимостей;

·  Нотаріальні документи, заяви про сімейний стан, заяви на супровід дитини, довіреності;

·  Патенти, ліцензії та інша документація, яка видається органами державної влади.

Штамп апостиль в Мінську (Білорусь), не може бути отримано на документацію, видану представниками консульств, які перебувають на території іноземних держав. Також, апостилізація не проставляється на документації, яка безпосередньо має відношення до проведення всіляких угод, митними або комерційними структурами. Це можуть бути доручення на вчинення комерційних операцій, договори, акти відносно експорту або імпорту товарів, матеріали про виконання розрахунків і різноманітних робіт, а також багато іншого. Крім того, штамп апостиль не ставиться на особисті документи з фотографіями. Якщо документ містить фото власника, в такому випадку апостиль Білорусь (Мінськ) оформляється через нотаріальну копію такого документа.