МЕРЕЖА
БЮРО ПЕРЕКЛАДІВ
"УКРАЇНА"

 
  • Українська
  • English
  • Русский

Апостиль на довідку

ТОВ «Мережа бюро перекладів «Україна» надає послуги з проставлення штампу апостиль на довідки, а також на інші офіційні документи, як для клієнтів в Україні, так і за кордоном!
 
Ціни і терміни, в тому числі на послуги витребування різних довідок, переклад документів на іноземні мови, доступні на сторінці "прайс-лист".
 
Штамп апостиль необхідний для підтвердження юридичної сили довідки або іншого документа для подальшого використання в країнах, які ратифікували «Гаазьку конвенцію».
 
Спосіб проставлення штампу апостиль на довідку в Україні або в іншій країні, змінюється в залежності від самої довідки, на яку необхідно поставити штамп.
 
Розглянемо декілька варіантів з проставлення необхідного штампу.
 
Варіант № 1. Апостиль на довідку про несудимість.
 
Даний варіант є найбільш затребуваним, так як візові центри різних країн дуже часто запитують у громадян, які відправляються за кордон працювати, на ПМЖ або з іншої причини, довідку про несудимість з апостилем.
 
Апостиль на довідку про несудимість в Україні:
  
Дана довідка оформлюється департаментом інформаційних технологій при МВС України.
Апостиль на дану довідку проставляється в Міністерстві закордонних справ України.
 
Зміст довідки наступний: За даними обліку МВС громадянин України: Петров Євген Станіславович, 15 серпня 1980 року народження, уродженець міста Кіровоград, на території України станом на поточну дату до кримінальної відповідальності не притягувався (або притягувався), не знятої або непогашеної судимості не має (або має і за якою статтею) і в розшуку не перебуває. Вказується мета оформлення довідки.
 
Апостиль на довідку про несудимість в Росії:
  
Дана довідка оформлюється інформаційними - аналітичними центрами при МВС Росії.
Апостиль на дану довідку проставляється в Міністерстві закордонних справ Росії.
 
Зміст довідки наступний: Довідка про відсутність (наявність) судимості і (або) про факт кримінального переслідування або про припинення кримінального переслідування Іванова Олександра Феодосійовича, 15 січня 1977 року народження, місце народження: Україна, м. Бориспіль, вул. Гоголя, 17. Далі вказується: чи є судимість або немає, якщо є - за якою статтею.
 
Апостиль на довідку про несудимість у Польщі:
  
Дана довідка оформлюється в інформаційному бюро Національного реєстру судимостей або в спеціальних пунктах інформування при судах Польщі.
Апостиль на дану довідку проставляється в Міністерстві закордонних справ Польщі.
 
Зміст довідки наступний: Номер соціального страхування, прізвище при народженні, прізвище та ім'я на теперішній час, ім'я батька, ім'я матері, дата народження, дівоче прізвище матері, місце народження, громадянство, місце проживання. Далі вказується: чи є судимість або немає, якщо є - за якою статтею.
 
Варіант № 2. Апостиль на довідку про видачу водійських прав.
 
Дана довідка оформлюється регіональними сервісними центрами (МРЕО) при МВС України.
Апостиль на оригінал цієї довідки проставляється в Міністерстві закордонних справ України. Але, так як апостиль на оригінал проставляється тривалий період часу, вирішенням питання є завірення апостилем нотаріально завіреної копії довідки через Мін'юст.
 
Приклад завірення апостилем нотаріально завіреної копії довідки в Мін'юсті:
  
Зміст довідки наступний: видачу посвідчення водія серії ЕІА 371137, категорії "В", виданого 15.06.2017 року, Олександрійським МРЕО на ім'я Петренко Олени Валеріївни, 11.08.1985 року народження - підтверджуємо.
 
Варіант № 3. Апостиль на довідку про реєстрацію місця проживання.
   
Раніше дані довідки видавали регіональні підрозділи міграційної служби України. З 2016 року, дані довідки видають відділи адміністративних послуг при міськвиконкомах. Довідка видається на підставі довідки з житлово-експлуатаційної контори та паспорта. Апостиль на оригінал цієї довідки проставляється в Міністерстві закордонних справ України.
 
Зміст довідки наступний: Згідно з даними відділу реєстрації місця проживання відповідного міськвиконкому, місце проживання громадянина: Петрова Миколи Сергійовича, 17.02.1998 року народження, який народився в місті Київ за адресою вул. Горького, 48, зареєстровано за адресою м. Вінниця, вул. Велика Перспективна, 3.
 
Варіант № 4. Апостиль на довідку про освіту.
  
Дані довідки видають різні навчальні заклади України.
Апостиль на оригінал цієї довідки проставляється в Міністерстві освіти України.
 
Зміст довідки може бути різним, наприклад: довідка видана Іванову Сергію Григоровичу, про те що він є студентом 4 курсу інституту сучасного мистецтва, за спеціальністю «Хореографія». Форма навчання - заочна. Дата вступу 01.09.2012 рік, дата закінчення 30.06.2016 рік. Довідка видана для надання за місцем вимоги.
 
Термін дії апостиля обмежений терміном дії довідки, на якій він проставляється.
 
Зверніть увагу на те, що для проставлення штампу апостиль, на довідці повинна стояти головна печатка установи та довідку повинен підписати керівник. Якщо на довідці проставлена печатка канцелярії або довідку підписав заступник, виконуючий обов'язки або інша особа і напроти підписанта є риска, в проставленні штампу апостиль може бути відмовлено. Це пов'язано з тим, що зразок головної (основної) печатки та зразок підпису керівника зберігаються в державному органі, що проставляє штамп. Тому коли довідка або інший документ надходить на апостиль, співробітники державного органу не мають можливості ідентифікувати реквізити документа, так як печатка і підпис не збігаються зі зразкам і відповідно видається відмова на апостиль.
 
Є ще багато варіантів проставлення штампу апостиль на довідку. Наприклад: апостиль на довідку про розмір пенсії або апостиль на медичну довідку форми № 082 та інші.
 
Якщо потрібно скористатися консультацією, витребувати довідку, оформити апостиль, переслати оригінал документа в інше місто або країну, співробітники нашої компанії із задоволенням нададуть необхідні послуги!