Херсон - найбільший промисловий і культурний південний центр України. Це найважливіший морський і найбільший річковий порт країни. Місто розташоване в дельті Дніпра. Херсон - один з найбільш озеленених міст на півдні країни. На його околицях розташовані виняткові природні скарби: чудові заповідники, чарівні очеретяні зарості, фантастичні острова, неймовірно цілющі джерела, чисті піщані пляжі і два шикарних моря: Азов і Чорне.
Це морське місто можна назвати молодим, так як він з'явився тільки в 1778 році. Подібно Одесі, він був побудований Григорієм Потьомкіним за наказом російської імператриці Є. Великої, яка прагнула зміцнити кордони своєї Імперії з південного боку. Незабаром після прийняття рішення про будівництво нового міста, була побудована фортеця, потім верф і, в подальшому організовано поселення. Через роки Потьомкін говорив про Херсон, як про неймовірно красиве, прекрасне і вабляче місто і висловив бажання бути похованим саме тут.
Зведений на високому березі Дніпра, Херсон був названий Є. Великою, яка як раз прагнула дати назву всім новим населенім пунктам. Херсон в перекладі з грец. мови означає «берег». Але є і інша і дуже популярна версія - назва з'явилася в честь відомої кримської фортеці "Херсонес".
Місто дуже часто називають «Колискою Чорноморського флоту». Дійсно, вже на початку 1779 року на доках міста почалося будівництво 1-х кораблів. Місто швидко розросталося, і на початку дев'ятнадцятого століття воно стало важливим економ. центром південної частини Рос. Імперії.
На зорі 20-го століття, після створення Радянського Союзу, Херсон відновив своє панування у виробництві і незабаром перетворився в промислову державу. Це, тривало недовго. На початку II світової війни, місто було окуповане і втратило свою виробничу потужність. І тільки через 3-и роки, після вигнання окупантів, місто знову оновило свої виробничі можливості. Після війни Херсон став найважливішою пром. зоною в СРСР. Навіть сьогодні його суднобудівний причал вважається одним з найбільших у всій Європі.
Сьогодні Херсонська область відома своїми привабливими курортами, які стали улюбленими місцями відпочинку для українців та іноземців. Але його відвідувачів привертають не тільки морські хвилі і неперевершені пляжі. Херсон - це місто, яке зберегло типовий вигляд 19-го століття. Окремо варто подивитися і частини Херсонської фортеці, котрі залишають незабутні враження. Найцікавішою є частина фортеці, заснована в другій половині 18-го століття, - це собор Святої Катерини, приголомшливий величчю і своїми габаритами.
Зараз в місті проживає близько 400 000 жителів. Найвідоміше промислове південне місто було засновано 29 червня 1778 року.
Пізніше місто стало центром однойменної губернії, а в 1944 році воно стало столицею Херсонської області. Область включає вісімнадцять районів, дев'ять міст, тридцять СМТ і 677 сіл.
Апостиль у Херсоні - затребувана послуга. Так як велика кількість молоді надає перевагу навчанню за кордоном. Відповідно майбутнім студентам необхідна послуга з проставлення штампу апостиль на освітні документи. Бізнесу також необхідна дана послуга, так як у Херсонській області розташовані підприємства зовнішньоекономічної сфери діяльності. Основні галузі Херсона - машинобудування і суднобудування.
У Херсоні є безліч цікавих театрів, музеїв і пам'ятників архітектури, таких як Греко-Софійська церква, побудована в 1780 році, Ворота Херсонської фортеці, побудованої в 18 столітті і т.д.
· Грецька Софійська церква - одне з найпопулярніших місць для відвідування в Херсоні.
· Резиденція херсонського губернатора - будівля в неоклассіцинському стилі. На сьогоднішній час в резиденції розміщений міський палац дітей та юнацтва.
· Пам'ятний знак "Фрегат" розташований на херсонській набережній - є візитівкою міста. Створений у 1972 році з метою відобразити факт побудови перших кораблів флоту Чорномор'я.
· Херсонська фортеця - чудо комплекс не тільки в Херсоні, а й на всьому Чорноморському узбережжі країни. Будівництво фортеці припадає на кінець вісімнадцятого століття. Основна мета побудови - це захистити стратегічно важливе на той момент місто - Херсон.
· Херсонський обласний краєзнавчий музей організований в 1963 році після злиття Херсонського історико-археологічного музею з ЕІМ Херсон. Охоплює природну історію регіону, дореволюційну історію і історію після революції 1917 року. Він особливо багатий на археологічні артефакти, виявленими на острові Березан і розкопками давньогрецької колонії Ольвії. Музей має філії в Каховці. У місті величезна кількість пам'яток, парків, і просто цікавих місць.