Затишне, неперевершене і неймовірно мальовниче місто Рівне, одне з найдавніших українських міст, могло з легкістю отримати статус самого пречудового та привабливого міста України. Але у жорстокій історії були інші плани: більшість древніх будівель, які складали його культурну спадщину, зруйнували або дуже пошкодили в період Світової війни 1939 – 1945 р. На щастя, деякі історичні та архітектурні пам'ятки міста збереглися, і сьогодні - разом з фантастичними панорамами міста - демонструють його основні принади та переваги.
Перша інформація про місто датована 1283 роком, де Рівне входить до складу Королівства Галісія-Волинь. Але є підстави вважати, що справжній його рік народження як мінімум чверть століття раніше. Існують розбіжності між трьома історіями про те, як місто отримало свою назву. Перша і найпоширеніша, стверджує, що назва міста походить від його розташування на рівнинах («Рівн» означає «плоский» українською мовою). Друга приписує походження імені від масивних ярів, які охороняли населений пункт в стародавні часи. А третя версія свідчить, що місто завдячує своєю назвою колишнім лордам міста, Островським князям, які купили місто, щоб вирівняти свій маєток («рівен» також означає «точний» українською мовою).
Як і в більшості західних міст України, Рівне мало складне минуле, постійна зміна влади - дві сусідні держави, Польща і Литва, продовжували захоплювати його по черзі. У 15-му столітті місто потрапило під контроль князя Семена Несвіцького. Коли князь помер, місто стало власністю його дружини - Марії Несвицької. Саме під час її правління місто придбало Магдебурзькі права і можливість проводити щороку неповторні і барвисті ярмарки, що допомагало розвивати економіку міста і поповнювати муніципальну казну.
Але процвітання було недовгим - в наступному столітті місто сильно постраждало від руйнівного вторгнення козаків, нещадної чуми і жахливих, що знищують все на своєму шляху пожеж. В кінці 18 століття Рос. імперія взяла під свій контроль Рівне, а в 1939 році зробила місто частиною України при СРСР. Після цього місто подолало найскладнішу частину своєї історії: під час 2-ї Світової війни нацисти зробили місто центром окупованої України. На його території було побудовано кілька концентраційних таборів, де люди знищувались в масовому порядку.
Руйнівна війна не пощадила архітектуру міста, і багато будинків і пам'ятники були зруйновані. Серед небагатьох вцілілих - дерев'яна Успенська церква, найдавніший храм міста Рівне. Він відомий своєю двоповерховою дзвіницею і так званим «ланцюжком моральних цінностей», до якого злочинці були прикуті у 18-му столітті, поки вони не зізнавалися в скоєному, і їхні гріхи були пробачені.
Іншою Рівненською архітектурною перлиною є чудовий Воскресенський собор, побудований на території древньої дерев'яної церкви за наказом імператора Олександра III, який сам взяв участь в будівництві собору. Чудова католицька церква Св. Антонія, яка вражає оригінальним, історичним годинником, нагадуючи гостям про середньовічну історію міста. Сьогодні в будівлі знаходиться Органний музичний зал. Статус міста як одного з найбільш озеленених міст в Україні підтримується парком Шевченка, який складає близько 32 гектарів. Це справжній шедевр садового мистецтва, і він став улюбленим місцем відпочинку, як для місцевих жителів, так і для відвідувачів.
Рівне є одним з найбільших промислових міст України. Його провідні галузі включають машинобудування, великопанельне будівництво і виробництво меблів. В області здійснює свою діяльність значна кількість експортно-імпортних підприємств, в зв'язку з чим, апостиль у Рівному також затребуваний серед юридичних осіб.
Дане місто є одним з найбільших культурних і освітніх центрів України. Тут розташовані три інститути, театри, Філармонія і Музей регіональних досліджень, в який входить музей-заповідник «Козацькі могили». «Козацькі могили» розташовані на острові Журавлиха на річці Стир. Цей музей був побудований в 1966 році на честь козаків, які вступили в бій в битві під Берестечко під час Визвольної війни українського народу в 1648-1653 роках. У нього входять Храмовий пам'ятник і дерев'яна церква, яка була побудована в 1650 році.
Рівненська область включає п'ятнадцять районів, десять міст, вісімнадцять населених пунктів і понад 1 тис. сіл. У ньому також є дуже цікава і історична архітектура, в яку входить Успенська церква з дзвіницею, розташована в місті Рівне.
Всупереч своєму важкому минулому, місту вдалося зберегти своє неповторне тяжіння і чарівність. Ви відчуєте це, гуляючи по його вулицях, милуючись маєтками і спостерігаючи за його неквапливою атмосферою, з одного з багатьох химерних кафе. І якщо так вийде, що це унікальне місто не переможе вас своїми визначними пам'ятками, воно обов'язково вразить вас своєю гостинністю!