МЕРЕЖА
БЮРО ПЕРЕКЛАДІВ
"УКРАЇНА"

 
  • Українська
  • English
  • Русский

Довідка про несудимість у Чехії

Необхідно оформити довідку про несудимість у Чехії?
 
Наше бюро надає послуги з оформлення різних документів чеського походження, в тому числі для іноземців, а також проставляє штамп апостиль на такі документи і пересилає в будь-яку країну!
 
 
Довідка про несудимість у Чехії оформлюється спеціальним державним відомством (реєстр кримінальних записів), яке є структурним підрозділом Міністерства Юстиції Чехії. Головний офіс даного відомства розташований в місті Прага. Основна його функція - це облік громадян, відносно яких відкрито кримінальне проводження, облік раніше судимих громадян і видача відповідних довідок, що підтверджують або спростовують факт судимості.
 
До кінця 2007 року, щоб отримати довідку громадянам Чехії, потрібно було особисто звернутися в головний офіс відомства реєстру кримінальних записів в Празі або в одне з його підрозділів в місті Брно, Острава, Пльзень чи Карлових Варах. З 1 січня 2008 року Чеська Республіка істотно спростила процедуру видачі довідок (виписок) з реєстру кримінальних записів для своїх громадян. На сьогоднішній день, довідку можна отримати в будь-якій нотаріальній конторі, в органах муніципальної влади, а також у відділеннях поштового зв'язку на території Чехії. Резидент Чехії звертається до співробітника одного з перерахованих вище відомств, пред'являє паспорт та сплачує державне мито за оформлення довідки про несудимість у Чехії. Після чого, співробітником відповідного відомства заповнюється електронна анкета - заява і відправляється на обробку до реєстру кримінальних записів. Обробка електронної заяви (анкети) займає зазвичай не більше 10-ти хвилин, в завершенні якої, співробітник роздруковує, засвідчує і видає довідку.
 
Нажаль, можливість оформити довідку за спрощеною процедурою є тільки у резидентів Чехії, які мають ідентифікаційний номер. Не маючи ідентифікаційного номера, сформувати і відправити на обробку заяву (анкету) для отримання довідки, технічно неможливо. Щоб замовити довідку про несудимість в Чехії іноземцю (нерезиденту), необхідно звернутися безпосередньо в офіс державного відомства реєстру кримінальних записів і заповнити анкету вручну. Якщо немає можливості відвідати вищевказане відомство, пропонуємо скористатися послугами нашого бюро. Незалежно від громадянства замовника, ми витребуємо довідку, а також в разі необхідності, надамо додаткові послуги: апостиль, нотаріальний або присяжний переклад на іноземну мову. Для громадян України, пропонуємо ексклюзивну можливість оформити довідку без оформлення довіреності на нашого співробітника в Чехії.
 
Щоб замовити довідку, клієнту необхідно надати наступну інформацію:
 
1. Фактичну адресу проживання;
2. Прізвище при народженні;
3. Прізвище, ім'я, по батькові на даний час;
4. Дату народження;
5. Місце народження (Назва країни і населеного пункту);
6. Номер соціального страхування (при наявності);
7. Стать (чоловічий чи жіночий);
8. Громадянство;
9. ПІБ матері;
10. Дівоче прізвище матері;
11. ПІБ батька.
 
Трапляються різні життєві ситуації, при яких з'являється потреба оформити довідку про несудимість у Чехії. Наведемо як приклад дві таких ситуації:
 
1. Громадянин Росії виїжджав до Чехії на роботу. Після повернення на батьківщину, з'явилася потрібна вакансія у Польщі. Але щоб працевлаштуватися, приймаюча сторона у Польщі, запитує довідку про несудимість не тільки в Росії, але і у Чехії. 
 
2. Громадянин України жив якийсь період на території Чехії, потім переїхав до Італії, і через деякий час з'явилася потреба оформити громадянство цієї країни. Відповідно міграційна служба Італії зажадала довідку про несудимість не тільки в Україні, але і у Чехії.
 
У даних прикладах на довідку необхідно проставити апостиль, так як Чехія, Польща та Італія – ​​це країни, які ратифікували «Гаазьку Конвенцію».
 
Перелік країн, які ратифікували «Гаазьку Конвенцію» можна переглянути на сторінці «апостиль в Україні» даного сайту.
 
Штамп апостиль на довідці про несудимість у Чехії, проставляє міністерство закордонних справ Чеської Республіки. Довідку також називають - виписка з реєстру судимостей Чехії.
 
Примітка: Якщо людина була засуджена в Словаччині, дана інформація може бути відображена в довідці, яку видає Чехія, так як Словаччина і Чехія підписали договір про взаємний обмін інформацією, про судимість громадян.