МЕРЕЖА
БЮРО ПЕРЕКЛАДІВ
"УКРАЇНА"

 
  • Українська
  • English
  • Русский

Довідка про несудимість в Польщі

Шукаєте можливість оформити довідку про несудимість в Польщі?
 
Співробітники мережі бюро перекладів «Україна» з радістю нададуть послугу з оформлення даного документа!
 
Якщо людина знаходиться на території Польщі, вона може самостійно замовити дану довідку, звернувшись безпосередньо в інформаційне бюро Національного реєстру судимостей або в один з пунктів по наданню інформації при районних судах. Але, якщо людина перебуває поза межами Польщі, в такому разі можна звернутися в наше бюро і отримати довідку в одному з наших офісів на території України або в офісі кур'єрської служби, як на території України, так і за кордоном.
 
Крім оформлення (витребування) довідки про несудимість в Польщі, у нас можна замовити оформлення документа, що підтверджує несудимість в Україні, Білорусії, Молдові, Росії та в деяких інших країнах.
 
З варіантами оплати послуг і доставки довідки можна ознайомитися на сторінці «оплата | доставка».
 
Довідка про несудимість в Польщі, також має назву - сертифікат або свідоцтво про гарну поведінку.
 
Якщо довідка потрібна для надання поза межами території Польщі, в такому випадку, на довідку, швидше за все, буде потрібно проставити штамп апостиль. Після проставлення штампу апостиль, довідка набуває юридичну силу для надання в країнах, які підписали "Гаазьку Конвенцію". Штамп апостиль на довідку про несудимість в Польщі проставляється тільки в Міністерстві закордонних справ Польщі. Тому, клієнтові, необхідно заздалегідь уточнювати в організації, яка запитує довідку, чи потрібно проставляти на неї штамп апостиль, щоб не довелося після отримання довідки, знову повертати її на територію Польщі для проставлення даного штампу. В доповнення до штампу, довідку необхідно перекласти на мову країни в якій вона буде надаватися і нотаріально засвідчити переклад. Дану частину оформлення довідки можна здійснити також за допомогою нашого бюро або за допомогою інших підрядників в країні надання довідки.
 
З переліком країн, які беруть участь у "Гаазькій Конвенції" можна ознайомитися на сторінці "Апостиль в Україні" даного сайту.
 
Як правило, всі компанії при наданні послуги витребування довідки, запитують у клієнта нотаріальну довіреність, оформлену на свого представника в Польщі. У випадку співпраці з нашою компанією, дана нотаріальна довіреність не потрібна. Наші фахівці оформляють довідку і проставляють на неї штамп апостиль у відповідних державних відомствах Польщі без нотаріальної довіреності, що дає змогу клієнту уникнути додаткових витрат. Клієнту для оформлення довідки необхідно тільки надати якісну сканкопію (не фотокопію) паспорта та здійснити часткову передоплату. Повний розрахунок за витребування документа можна здійснити після отримання оригіналу.
 
Термін дії довідки про несудимість в Польщі (свідоцтва про гарну поведінку) становить 6 місяців. Штампи апостиль не мають терміну давності, але в даному випадку, термін дії штампа обмежений терміном дії довідки.
 
Польща член Євросоюзу, де пріоритетом є боротьба з корупцією і бюрократією, але все ж, в деяких ситуаціях при оформленні різних документів, бюрократія проявляється у всій своїй красі. Ділиться враженнями, відносно процедури оформлення довідки про несудимість в Польщі, громадянин даної країни Лешек Ожешко:
Коли я влаштовувався на роботу лікарем в приватну клініку, мій роботодавець запросив у мене свідоцтво про гарну поведінку в Польщі. У той час, я, безумовно поставився з розумінням до такої вимоги і надав даний документ. Але, через півроку з'ясувалося, що необхідно оновити свідоцтво (довідку), так як у нього закінчився термін дії. Так, у багатьох випадках, документ про несудимість вимагають один раз або взагалі не вимагають при працевлаштуванні, але є багато галузей в Польщі, де роботодавці не тільки вимагають довідку при працевлаштуванні, а й кожні півроку зобов'язують співробітників її оновлювати. Я працюю в галузі охорони здоров'я протягом багатьох років, і у мене завжди починається паніка, коли приходить час оновлювати довідку. Пам'ятаю, як я вперше поїхав до районного суду м. Кельце для оформлення даного документа. Проїзд до місця призначення, заповнення та подання заявки, простоювання в черзі і комунікація з державними службовцями - зайняло у мене весь день. Через тиждень, коли прийшов час забирати документ - все повторилося знову. І через півроку все знову по колу. Довелося їхати в місто Кельце, стояти в черзі, витрачати кошти на проїзд і оплачувати держмито за довідку. Разом зі мною, в черзі, стояли представники різних професій: співробітники охоронних фірм, власники бізнесу, що оформлювали довідку для прийняття участі в тендерах, багато поліцейських, кілька працівників з будинків для літніх, дитячих садків, вчителі, туристичні гіди, інструктори сфери спорту, соціальні працівники, працівники сфери транспорту, "купа" людей які виїжджали за кордон і звичайно ж мої колеги - лікарі. Найбільше мене здивувало, що в черзі очікував чоловік, якому була необхідна довідка для складання іспиту на планері дистанційного керування! Також, чекав своєї черги представник професії, що набуває популярності в Польщі - "швейцар" і кілька співробітників сфери клінінгу. Для всіх було явним здивуванням, що довідка потрібна прибиральницям, але як нам пояснили, дані люди часто працюють після закінчення робочого дня в безлюдних офісах, і мають доступ до матеріальних цінностей компаній.
 
Можна припустити, що через декілька років, довідку про несудимість в Польщі вимагатимуть в кожному випадку при працевлаштуванні, незалежно від професії і посади.
 
Звичайно, жодна довідка, свідоцтво або сертифікат, не гарантує роботодавцеві, що майбутній найманий працівник буде чесно і сумлінно виконувати свої посадові обов'язки, але, тим не менш, довідка - це деяка форма перестраховки.
 
Прес - служба Міністерства юстиції Польщі, в структурний підрозділ якого входить Національний реєстр судимостей, виклала у відкритий доступ інформацію про кількість виданих довідок про несудимість. Як виявилося, кожен рік в Польщі видається не менше 3-х мільйонів таких документів. Звичайно, більшість документів видається в великих містах: Варшава, Катовіце, Краків чи Вроцлав. Але і в невеликих містах видається значна кількість довідок. Тільки в місті Жешув управління інформації Національного реєстру судимостей щомісяця видає понад 4000 довідок. У літній період в даному місті, перед офісом районного суду для отримання довідки про несудимість в Польщі з Національного кримінального реєстру, черга досягає до 300 осіб в день.