Виникла необхідність в оформленні довідки про сімейний стан в Україні?
Багато громадян одразу звертаються до органів РАЦС для оформлення даної довідки. Але, органи РАЦС в Україні, ще з 2007 року не видають такі довідки. Після того, як вступили в силу нові законодавчі акти, які скасували обов'язкову реєстрацію шлюбу за місцем прописки, довідку про сімейний стан в Україні - також скасували. Пояснюється тим, що в зв'язку з прийняттям нових законів, органи РАЦС втратили можливість відстежувати реєстрацію шлюбу і відповідно володіти достовірною інформацією про сімейний стан громадян.
Найпоширеніший випадок, в потребі оформлення такого документа, пов'язаний з оформленням шлюбу за кордоном. Звертаючись у відповідне відомство, громадяни запитують перелік документів для оформлення шлюбу з іноземцем або з іноземкою. В отриманому переліку, одним з документів для оформлення шлюбу, є довідка, яка підтверджує факт того, що майбутній наречений або наречена, на поточний момент, не перебуває в шлюбі.
Отже, на сьогоднішній день, є один документ, який замінить довідку - це нотаріальна заява про сімейний стан в Україні. Заява оформлюється у будь-якого нотаріуса, який здійснює свою діяльність на території України. Також, можна звернутися до нотаріуса нашої компанії, щоб оформити нотаріальну заяву про сімейний стан, одразу з легалізацією для використання в іншій країні.
Застосовується три варіації такої заяви:
- Коли підтверджується факт того, що заявник в шлюбі не перебуває і ніколи не перебував;
- Коли підтверджується факт того, що заявник на момент оформлення заяви, в шлюбі не перебуває, так як попередній шлюб був розірваний;
- Коли підтверджується факт того, що на момент оформлення заяви, заявник є вдівцем (вдовою) і в шлюбі не перебуває.
Заява будь-якої варіації замінить довідку про сімейний стан в Україні. Потрібно всього лише обрати шаблон заяви, який відповідає життєвим обставинам заявника. Заява оформлюється на офіційному бланку суворої звітності, з відповідною голограмою і водяними знаками.
Деяким громадянам, замість заяви, може знадобитися виписка з реєстру актів цивільного стану про підтвердження дошлюбного прізвища.
Якщо, людина перебуває на території України, оформити виписку можна звернувшись до територіальних органів РАЦС. Але, якщо людина знаходиться за кордоном, в такому випадку можна звернутися в нашу компанію для витребування виписки. Також, у нас можна замовити витребування повторних (дублікатів) документів, таких як: свідоцтво про народження, шлюб, розлучення або смерть.
Увага!
Недостатньо просто витребувати документ в Україні для подальшого його використання (в первісному вигляді) на території іншої країни. Будь-які українські документи, як би їх не називали: "довідка про шлюб в Україні", виписка з РАЦСу, "довідка не заміжжя в Україні", "довідка або заява про сімейний стан в Україні" або інші, необхідно привести у відповідність (легалізувати) для використання за кордоном.
Наприклад, для країни, яка підписала з Україною двосторонню угоду про правову допомогу в цивільних справах (далі "угода"), потрібно як мінімум перекласти документ на мову даної країни і нотаріально засвідчити переклад. Якщо між країною, в якій планується використовувати документ, і Україною, немає оформленої угоди, але така країна є учасницею "Гаазької конвенції" (далі "конвенція"), в такому випадку необхідно на документ проставити штамп "апостиль", перекласти його на потрібну іноземну мову і засвідчити переклад у нотаріуса. Якщо, між Україною та будь-якою іншою країною немає оформленої угоди, та інша країна не є учасницею конвенції, необхідно проводити консульську легалізацію документа.
Детальніше з процедурою легалізації документа, а також зі списками країн, які підписали угоду і конвенцію, можна ознайомитися на сторінці "Апостиль в Україні" і "Консульська легалізація документів" даного сайту.
Для всіх країн, заява про сімейний стан в Україні, подається тільки в оригіналі, на якому будуть проставлені всі необхідні штампи в ході легалізації.
У процедурі легалізації складно розібратися самому, в зв'язку з чим, компанія "Мережа бюро перекладів "Україна" пропонує скористатися консультацією наших операторів. Задати Ваше запитання можна в різний спосіб, наприклад:
- Зателефонувавши за номером телефону;
- Зателефонувавши за допомогою сервісу WhatsApp, Viber або Telegram;
- Написавши запитання по ЧАТу;
- Написавши запитання на електронну пошту;
- Відвідавши наш офіс.
З цінами на послуги, з варіантами оплати і доставки документів, можна ознайомитися на сторінках «прайс-лист» і «оплата | доставка» даного сайту.
Варті уваги факти:
1. Далеко не в кожній державі, є відомство аналогічне РАЦСу. У деяких країнах функцію реєстрації шлюбів здійснюють мерії, суди і навіть податкові інспекції.
2. Під час війни, в деяких штатах США можливо було зареєструвати шлюб на підставі довіреності за участю представника. Якщо людина, яка виходила заміж або одружувалась, була чинним військовослужбовцем, для реєстрації шлюбу, досить було передати своє письмове волевиявлення до відповідних органів реєстрації.