МЕРЕЖА
БЮРО ПЕРЕКЛАДІВ
"УКРАЇНА"

 
  • Українська
  • English
  • Русский

Довідка про єдину дитину

Необхідно оформити довідку про єдину дитину в Україні?
 
Багато громадян України, щоб оформити даний документ, одразу звертаються до органів реєстрації актів цивільного стану України. Але органи РАЦС не видають і ніколи не видавали такий документ. Причина полягає в тому, що немає технічної можливості відслідковувати інформацію про кількість дітей в реєстрі реєстрації актів цивільного стану. Тому для вирішення даного питання, необхідно звернутися до будь-якого нотаріуса на території України і оформити нотаріальну заяву про єдину дитину. Також, можна звернутися до нашого бюро, і наші співробітники організують оформлення даного документа. Саме даний нотаріальний документ зазвичай називають довідкою про наявність єдиної дитини в родині.
 
Причина виникнення потреби в даному документі - це прийом в громадянство дитини одночасно з батьком або з матір’ю. Такі країни як Росія, Італія, Швейцарія, Бельгія та деякі інші, допускають надання громадянства відразу двом найближчим родичам. Зазвичай, такий варіант оформлення допускається міграційними службами, якщо в країні, громадянство якої втрачається, залишився один єдиний родич. У зв'язку з цим, з нотаріальною заявою про єдину дитину, найчастіше потрібна нотаріальна заява про сімейний стан, оформлення якої, також може організувати наше бюро.
 
Нотаріальна заява оформлюється в довільній формі. Нотаріус, як правило, оформлює заяву наступного змісту:
1. В «шапці» прописується фраза - «Компетентним органам за місцем вимоги».
2. Під «шапкою» вказуються дані внутрішнього паспорта України заявника. За бажанням заявника, нотаріус може вказати дані закордонного паспорта.
3. Далі, посередині, прописується великими літерами слово - «ЗАЯВА», після якого слідує основний текст, наприклад: Я, Іванова Наталія Сергіївна, перебуваючи при здоровому розумі, ясній пам'яті та діючи добровільно, розуміючи значення своїх дій, без будь-якого примусу як фізичного, так і морального, цією заявою повідомляю, що станом на поточну дату маю єдину дитину (доньку) - Іванову Іванку Геннадіївну 15 грудня 1989 року народження. Донька має документ, що посвідчує особу, а саме закордонний паспорт ЕН500255, виданий 20 вересня 2017 року, органом 8091, який дійсний до 20 вересня 2027 року. Про відповідальність за надання недостовірної інформації я, Іванова Наталія Сергіївна нотаріусом попереджена відповідно до чинного законодавства України. Текст цієї заяви прочитаний, його зміст мені зрозумілий  і відповідає моїй волі.
4. Після основного змісту вказується дата і ставиться підпис заявника, а також посвідчувальний напис нотаріуса з його підписом і печаткою.
 
Заявник, перед оформленням, може внести зміни в зміст нотаріальної заяви або в так звану довідку про єдину дитину в Україні, на свій розсуд.
 
ВАЖЛИВО!
Будь-які документи, для подальшого використання в іноземній державі, необхідно оформити належним чином. Це означає, що недостатньо просто оформити у нотаріуса України заяву про єдину дитину, для надання у відповідне іноземне відомство, разом з основним пакетом документів. Заяву необхідно легалізувати відповідно до вимог країни, до якої вона надається. Наприклад, для Росії заяву необхідно перекласти на російську мову, засвідчити переклад у нотаріуса і перекласти на російську мову посвідчувальний напис нотаріуса. Для Польщі на заяву необхідно проставити штамп апостиль, перекласти на польську мову, нотаріально засвідчити переклад і перекласти посвідчувальний напис нотаріуса. Для Швейцарії необхідно на заяву проставити штамп апостиль, перекласти на англійську чи німецьку мову, засвідчити переклад у нотаріуса, перекласти посвідчувальний напис на відповідну мову і проставити другий штамп апостиль на засвідчений переклад. Відмінність в підготовці заяв пояснюється тим, що між Україною і Росією діє договір про правову допомогу в цивільних справах. Документообіг між Україною і Польщею регулюється «Гаазькою Конвенцією». У документообігу між Україною і Швейцарією також використовується «Гаазька Конвенція», але в Швейцарії не визнаються українські нотаріуси, тому потрібен другий апостиль. Якщо країна, для якої оформлюється заява, не брала участі в підписанні «Гаазької Конвенції» і не підписувала з Україною окремих договорів для спрощення документообігу, заяву необхідно легалізувати через конzayavlenie_o_edinstvennom_rebenke.pngсульство відповідної країни.
 
Перелік країн, які ратифікували і є учасниками «Гаазької Конвенції» можна переглянути на даному сайті, відвідавши сторінку «апостиль в Україні».
 
Наше бюро, за бажанням клієнта, надасть всі супутні послуги в доповнення до оформлення нотаріальної заяви (довідки) про єдину дитину в сім'ї, а саме: переклад заяви на відповідну іноземну мову, нотаріальне засвідчення перекладу, апостиль або легалізацію через консульство. При необхідності, наші співробітники організують пересилання оригіналу оформленого документа в будь-яку країну.