МЕРЕЖА
БЮРО ПЕРЕКЛАДІВ
"УКРАЇНА"

 
  • Українська
  • English
  • Русский

Оформити свідоцтво про зміну імені або прізвища

Наша компанія надає послуги з оформлення повторних документів (дублікатів) органів РАЦС, в тому числі свідоцтв про зміну імені (прізвища або по батькові).
 
Звернутися в нашу компанію за витребуванням повторних документів можна як в Україні, так і в таких країнах як: Росія, Казахстан, Білорусь і Молдова.
 
При необхідності, у нас також можна замовити послугу апостилювання документів, оформлених різними установами України та інших країн.
 
Співробітники бюро допоможуть оформити свідоцтво про зміну імені або прізвища, незалежно від того, в якому місті був виданий первинний документ.
 
Довідкова інформація.
 
Свідоцтво про зміну імені (прізвища, по батькові), містить наступну інформацію: 
 
1. Прізвище, ім'я та по батькові, які були надані людині при народженні;
2. Дату народження;
3. Місце народження;
4. Дату зміни імені (прізвища, по батькові);
5. Повне ім'я (прізвище, ім'я, по батькові) після реєстрації змін;
6. Назву органу, який зареєстрував зміни;
7. Назву органу, який видав свідоцтво;
8. Дату видачі свідоцтва.
 
Необхідно відзначити, що в номенклатурі органів РАЦС, немає таких документів як:
 
- Свідоцтво про зміну прізвища;
- Свідоцтво про зміну по батькові.
 
Тому, якщо людина змінювала прізвище або по батькові або все одразу, орган реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) все одно видасть документ, який буде називатися свідоцтво про зміну імені.
 
Змінити своє ім'я (прізвище) людина може на свій розсуд по досягненню 16 років. У віці 14 і 15 років, людина може змінити своє ім'я (прізвище) тільки при наявності згоди батьків. Такі ж вікові рамки застосовуються і при зміні по батькові. Але змінити по батькові можна тільки за наступних умов:
 
- якщо батько змінив своє ім'я;
- якщо видалена інформація з актового запису, яка підтверджує батька при народженні дитини;
- при усиновленні дитини або у випадку визнання усиновлення недійсним.
 
Реєстрацію зміни імені (прізвища, по батькові) проводять органи РАЦС на підставі письмової заяви. Крім заяви, також необхідно надати наступні документи:
 
- свідоцтво про народження;
- свідоцтво про шлюб або про розірвання шлюбу (при наявності);
- свідоцтва про народження дітей (за наявності);
- свідоцтво про зміну імені, якщо раніше вже змінювалося ім'я, прізвище або по батькові;
- фотографію і документ, що підтверджує сплату державного мита.
 
Після подачі відповідних документів, орган реєстрації актів цивільного стану разом з органом внутрішніх справ вивчають можливість зареєструвати зміну імені. В реєстрації нового імені може бути відмовлено у випадку:
 
- якщо заявник перебуває під слідством;
- при наявності непогашених судимостей;
- якщо заявник перебуває у розшуку;
- якщо заявник надав для реєстрації змін фіктивні документи.
 
Заява про зміну імені розглядається органом РАЦС протягом трьох місяців і у випадку позитивного рішення, проводиться реєстрація актового запису і видається свідоцтво про зміну імені. При цьому паспорт і раніше видані свідоцтва про народження дітей заявника (за наявності) підлягають заміні.
 
Звертаємо увагу клієнтів, що в нашій мережі можна замовити тільки дублікат свідоцтва про зміну імені або дублікат іншого документа РАЦС. Всі дублікати мають таку ж юридичну силу, як і первинні документи. Якщо клієнт бажає оформити документ про зміну імені вперше, необхідно тільки його особисте звернення безпосередньо до органів реєстрації актів цивільного стану.
 
В яких випадках людина може прийняти рішення змінити ім'я або прізвище?
 
Одруження. Найпоширеніша причина, звичайно ж - одруження. Згідно зі статистикою, біліше 75% наречених, в процесі оформлення шлюбу, беруть прізвище нареченого. Інша частина молодят воліє залишатися на своїх прізвищах. Рідкісними є випадки, коли наречений бере прізвище нареченої.
 
Марновірство. Багато людей вірять, що змінивши ім'я, можна змінити долю.
 
Позбавлення від старих контактів. Іноді, в силу деяких обставин, щоб захистити себе від старих неприємних зв'язків, люди переїжджають в інше місто або країну. Але переїздом справа не обмежується і люди змінюють свої імена і прізвища, щоб старі неприємні знайомі не змогли відшукати людину.
 
Повернення до коріння. Наприклад, в силу певних обставин, дитина зростала в інтернаті або в прийомній сім'ї, під присвоєним прізвищем органами опіки або прийомними батьками. Згодом, кровні родичі були знайдені, і людина прийняла рішення повернутися до коріння, змінивши своє прізвище на прізвище біологічного родича.
 
Матеріальна вигода. Деякі зірки шоу-бізнесу змінюють ім'я або прізвище для успішної своєї «розкрутки» (популяризації) з метою отримати матеріальну вигоду.
 
Інші обставини.
 
Якщо Ви втратили або зіпсували свідоцтво про зміну імені або інший важливий документ органів РАЦС, пропонуємо скористатися нашими послугами по витребуванню повторного (дубліката) документа. З цінами на витребування повторних документів, а також на інші послуги, можна ознайомитися на сторінці «прайс-лист».