МЕРЕЖА
БЮРО ПЕРЕКЛАДІВ
"УКРАЇНА"

 
  • Українська
  • English
  • Русский

Шлюб в Молдові

Оформлення шлюбу в Молдові регулюється різними законодавчими актами, в т.ч. Конституцією Республіки в якій визначені його основні принципи. Даний головний законодавчий акт Молдови говорить, що сім'я є природною і основною складовою суспільства і повинна бути захищена суспільством і державою. Шлюб в Молдові реєструється на підставі взаємного волевиявлення осіб, які досягли вісімнадцятирічного віку. Мінімальний шлюбний вік, як виняток, може бути знижений до шістнадцяти років. Дане зниження допускається у разі наявності дозволу органів місцевого врядування (виконавчого комітету) за місцем прописки, а також при наявності згоди батьків, особи, яка не досягла вісімнадцяти років.
 
Шлюб не може бути укладений, якщо:
- Хоча б один з молодят вже перебуває у шлюбі,
- Хоча б один з молодят визнаний недієздатним,
- Коли молодята однакової статі,
- Коли молодята є родичами.
 
Чинне шлюбне законодавство:
1. Сімейний кодекс Республіки Молдова № 1316-XIV від 26 жовтня 2000 року.
2. Закон про цивільний стан № 100-XV від 26 квітня 2001 року.
3. Положення дошлюбного медичного обстеження, затверджене наказом Міністерства охорони здоров'я № 396 від 06 вересня 1995 року.
 
У випадку, коли шлюб укладається з іноземним громадянином (громадянкою), який не володіє державною мовою Молдови, даний громадянин в обов'язковому порядку повинен скористатися послугами перекладача.
 
Шлюб в Молдові реєструють органи РАЦС на підставі взаємного волевиявлення молодят і наданих наступних документів:
1. Спільна заява (надається в органах РАЦС).
2. Паспорти.
3. Свідоцтва про народження.
 
Якщо молодята іноземці, або один з молодят є іноземцем (іноземкою), для реєстрації шлюбу надається:
1. Спільна заява.
2. Паспорт громадянина Молдови.
3. Закордонний паспорт іноземця та його ксерокопія, яка повинна включати сторінки з візами (штампами) про в'їзд на територію Республіки Молдова.
4. Документ, що підтверджує сімейний стан іноземця. Наприклад, в Україні даний документ має назву - "нотаріальна заява про сімейний стан", що оформлюється на території України у будь-якого нотаріуса. Документ надається при реєстрації шлюбу в Молдові іноземцем, в якості підтвердження відсутності (перешкод) раніше укладеного шлюбу на території його батьківщини.
 
Документи для реєстрації шлюбу, у іноземця, повинні бути легалізовані (апостильовані) в країні походження і перекладені державною мовою Молдови. Якщо між країною іноземця та Республікою Молдова діє міжнародна угода, яка скасовує обов'язкову процедуру легалізації документів, дана процедура може не проводитися.
 
В разі побажання клієнта, наше бюро витребує необхідні документи і проведе їх легалізацію для реєстрації шлюбу в Молдові. З цінами на апостиль, переклад мов, нотаріальне засвідчення перекладів, пересилання документів та на інші послуги, можна ознайомитися на сторінці "прайс-лист" даного сайту.