МЕРЕЖА
БЮРО ПЕРЕКЛАДІВ
"УКРАЇНА"

 
  • Українська
  • English
  • Русский

Шлюб за кордоном

Шлюб за кордоном - один з найбільш легких шляхів отримання статусу ВНЖ, а потім і громадянства іншої країни. Українці можуть узаконювати стосунки з іноземцями практично в будь-якому куточку світу, але на практиці іноді виникають проблеми з візою або з іншими документами для оформлення шлюбу. У всякому випадку, однієї зі сторін доведеться скористатися послугами професійного перекладача, а іноді і легалізувати документи проставивши штамп апостиль для подальшої їх подачі в органи реєстрації шлюбу.
 
Розглянемо специфіку одруження з іноземцем і варіанти цієї церемонії. Наприкінці наведемо перелік паперів, необхідних для одруження / заміжжя.
 
Способи укладення шлюбу з іноземцем.
 
Вступ в шлюбний союз з громадянином / громадянкою іншої країни зазвичай передбачає офіційну реєстрацію шлюбу і отримання свідоцтва про його реєстрацію,  що дійсне в країні видачі.
 
Є 2 способи здійснення мар'яжних планів з іноземцем (іноземкою):
 
1. Вступ до шлюбу на території України.
2. Шлюб за кордоном.
 
Як варіант, можна зареєструвати шлюб "вдома", а за кордоном провести вінчання. Згідно Гаазької конвенції, шлюбні свідоцтва взаємно визнаються більш ніж в 120 державах, за умови наявності на документі штампа "апостиль". Одружитися можна і через Консульство своєї країни. Від того, чи буде реєструватися шлюб на території чужої країни або в місцевому органі реєстрації актів цивільного стану, залежить пакет документів, який потрібно підготувати. Бажано почати "збирати" документи приблизно за пару місяців до запланованого весілля.
 
Щоб одружитися (вийти заміж) в Україні, потрібно тільки національний паспорт і, в разі наявності, свідоцтво або рішення суду про розлучення. А ось іноземний наречений або наречена повинні зібрати цілий пакет документів:
· Карту іммігранта;
· Довідку (виписку) про сімейний стан;
· Довідку з місця проживання.
Апостиль, як правило, необхідно проставляти на довідку про сімейний стан. Бажано заздалегідь уточнити точний перелік документів в органах РАЦС України.
 
Щоб укласти шлюб за кордоном зберіть наступні документи:
· Свідоцтво про народження;
· Паспорт;
· Свідоцтво про розірвання шлюбу (за наявності);
· Рішення суду про розлучення (при наявності);
· Довідку з місця проживання;
 
Даний перелік може бути розширений. У деяких державах для оформлення шлюбу, можуть зажадати медичну довідку або інші документи. Заздалегідь попросіть свою другу половину дізнатися про вимоги відповідного органу, який буде реєструвати шлюб. Вся документація з українського боку повинна бути перекладена на мову приймаючої країни, нотаріально завірена і в деяких випадках апостильована або легалізована в консульстві. Як саме необхідно оформляти документи залежить від того, в якій саме країні Ви плануєте оформлювати шлюб.
 
Можливі труднощі.
Проблеми залежать від ступеня складності всієї процедури: збір необхідних паперів, необхідності їх перекладу на іноземну мову та легалізації, тривалості очікування дозволу на церемонію, а також подальшої легалізації для України (у разі необхідності) вже оформленого шлюбного свідоцтва. Труднощі нерідко виникають ще на підготовчому етапі, коли наречений або наречена з України їдуть в іншу країну по туристичній візі і там вирішують оформити шлюб (що не відповідає цілі туристичної візи). Як бути в даній ситуації рекомендуємо проконсультуватися з нашими фахівцями. Можливо за кордоном наречена або наречений може почати оформлення для Вас візи дружини (чоловіка), для чого необхідно довести Ваше спільні щирі наміри вступити в шлюб, наявність особистих зустрічей, а також надати інші необхідні документи.
 
Шлюб за кордоном не позбавлений, на жаль, тяганини, про яку не хочеться думати в передчутті весілля, а іноді просто не вистачає часу на вивчення всіх тонкощів. ТОВ "Мережа бюро перекладів "Україна" пропонує своїм клієнтам не тільки переклад і легалізацію необхідних паперів, а й інші супутні послуги. Ми витребуємо повторні документи РАЦС, зробимо переклад і завіримо його у нотаріуса, проставимо апостиль на весільної документації, а також перешлемо готові матеріали в будь-яку країну світу. Наші штатні співробітники знають вимоги численних консульств і посольств, тому ми гарантуємо правильне оформлення документації.